mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні348
mod_vvisit_counterВчора239
mod_vvisit_counterЗа тиждень1342
mod_vvisit_counterЗа місяць3136
mod_vvisit_counterВесь період496277

Сьогодні: Jan 16, 2025
Banner
Banner
Banner
Banner
Ukrainian (UA)Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

Це все Європа - це все ти?

There are no translations available.

Однією із сфер суспільного життя в Україні яку торкнеться Саміт Східного партнерства у Вільнюсі є сфера обслуговування багатоквартирних будинків. Яка ж перспектива для України імплементації нових Європейських цінностей? Чи узагалі українці готові прийняти їх?

Сучасний стан житлово-комунальної сфери після довгих років обслуговування спочатку радянською системою, пізніше незалежною Україною доведений до критичного стану і потребує повного капремонту та термомодернізації.

Із однієї сторони, справді, сама Україна, як держава, є винною у тому, що допустила до такого стану. Із іншої сторони пам’ятаємо добре відомий принцип, чисто є не там, де прибирають, а там де не смітять.

Саме цінності громадян мають стати основою для покращення стану багатоквартирного житлового фонду. Саміт у Вільнюсі дає Україні виклик «Чи зможуть громадяни України прийняти цінності Європейського союзу?». «А чи узагалі такі цінності є прийнятними?»

Принцип «Не смітити!»

Для прикладу кожному із нас потрібно викинути сміття. Людина культурна сміття звісно викидає в урну, а не на дитячий майданчик. Однак така урна повинна бути встановлена. І навіть якщо є така і є встановленою не факт, що у сміття попаде саме у неї.

Сьогодні Українцям треба стати сміливішими, щоб перебороти свою свідомість, змусити місцеву владу поставити смітнички і самим кидати сміття в урни.

Принцип збереження та відновлення

Дуже часто місця загального користування стають об’єктом недбалого ставлення не лише тих, хто проживає у даному під’їзді, а і різних гостей.

Однак в Європейській свідомості місця спільного користування потребують такого самого ставлення як і приватні помешкання. А чи готові ми Українці себе обмежити і перестати нищити наші під’їзди?». Натомість стати усім разом, зробити гарний ремонт під’їзду, тим самим здружити громаду співвласників будинку.

Більше того, кожен із нас повинен бути готовим, що доведеться робити зауваження іншим щоб так само бережливо ставилися до спільного майна.

Принцип конкуренції на ринку обслуговування багатоквартирних будинків

Сьогодні в Україні абсолютна більшість багатоквартирних будинків обслуговуються ЖЕКами які призначені мешканцям місцевими радами. Позбутися більшості мешканців ненависного ЖЕКу без створення ОСББ практично немає можливості.

Однак навіть після створення об’єднання в будинку і надалі домінує принцип самообслуговування багатоквартирного будинку.

Однак в Європейській практиці цінністю є змагальництво та конкуренція, що в свою участь дає змогу підвищити якість та здешевити вартість окремих житлово-комунальних послуг.

«А чи готові Українці користуватися, за європейськими принципами, послугами приватних кампаній по обслуговуванню будинків?».

Питання дуже складне та потребує вивчення і роз’яснення населенню та створення законодавчого регулювання ринку конкуруючих компаній на житлово-комунальному ринку.

Цінність «Верховенство права»

Із прадавніх часів Україна розвивалася як правова держава. Однак у зв’язку із невисоким соціально-економічним рівнем добробуту населення активно розвивалася корупція та порушення законодавства в суспільстві.

Однак Європейський союз глибоко поважно ставиться до неухильного дотримання законодавства.

В Україні на жаль відносини у житлово-комунальній сфері часто тримаються на особистих домовленостях, а громадяни при виявленні порушень просто не зважають і тим самим стають учасниками протизаконних дій.

Громадяни Євросоюзу є активними власниками, котрі самі дотримуються законів та звертають увагу до компетентних органів при виявленні порушення іншими.

Сьогодні Українцям, нажаль, не притаманні вище наведені принципи та цінності.

Висновки

Дана сфера є дуже важкою і потребує зміни свідомості багатьох Українців. Сама галузь також потребується значних капіталовкладень.

Європейська цінність «Відповідальність за загальне майно» має стати центральним в Українській свідомості. Нам потрібно змінитися із пасивного споживача на відповідального власника свого помешкання.

 

Васюта Михайло