mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні227
mod_vvisit_counterВчора239
mod_vvisit_counterЗа тиждень1221
mod_vvisit_counterЗа місяць3015
mod_vvisit_counterВесь період496156

Сьогодні: Jan 16, 2025
Banner
Banner
Banner
Banner
Ukrainian (UA)Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

Іван Росоловський, автор та ініціатор програми: Громадська програма доступного житла: перспектива для молоді - результат для держави

There are no translations available.

Створення сім’ї - важливий крок в житті кожної людини і запорука щастя. Цей соціальний інститут є пріоритетом розвиткуі соціального захисту та передбачаєстворення максимальних умов для його підтримки збоку держави та громади. Перед молодими людьми на етапі створення сім’ї з’являються безліч проблем, але найголовніша з них – це  проблема житла.  На сьогоднішній день, за даними Державного комітету статистики 104 769 молодих сімей в Україні перебувають в черзі на квартиру.  Держава створює умови для доступу молодих сімей до купівлі власного житла, зокрема близько 11000 сімей у 2013 році взяли участь у житлових програмах. Погодьтеся, така позитивна тенденція це безперечна перевага молодіжної політики та значний крок у соціальному розвитку країни. Така ініціатива держави надихнула громадян до створення власної програми у цій сфері.

Таку ідею втілює в життя Громадська організація «Доступне житло України». Бажаючи допомогти молоді та надати їм ключ до сімейного комфорту, громада ініціювала створення власної Програми, яка підсилює державну ідею в сфері доступного житла. Результат таких спільних дій вплине на рівень життя не лише молоді, але й населення,яке потребує покращення житлових умов. Громадська Програма дасть змогу сформуватиплатоспроможного покупцята підсилити правову та економічну справедливість у державі.Такізусилля мають стати пріоритетом зміни у житловій сфері.

Програма дуже важлива найперше із соціальної точки зору, адже відсутність власної домівки змушує громадян відкладати народження дітей, а також є однією з основних причин, які впливають на рішення не реєстру­вати шлюб або розлучитися. Зокрема, 50 % молодих сімейосновною причиною відкладання народження дитини називають відсутність житла.

Не менш важливою є проблема міграції молоді, яка безпосередньо пов’язана із відсутністю умов для придбання власної квартири. За даними соціологічного дослідження більш як шість мільйонів емігрантів у світі – українці, і вік половини з них – до 35 років.Однією із основних причин такого стану є недоступність житла.

Саме тому, громадська організація «Доступне житло України» підтримала ініціативу державних програм.

Однією із основних переваг Програми є реалізація інвестиційного механізму «громадянин-інвестор», завдяки якому кожен учасник програми  є інвестором і безпосереднім учасником будівництва власного житла за доступними цінами. Також безперечною прерогативою є відсутність прибутковості, адже замовником і забудовником виступає громада.

Невелика площа квартир дає змогу громадянам з невисокими доходами придбати житло за допомогою власних коштів без особливих труднощів. Проте, зважаючи на той факт, що у молоді заощадження невеликі або ж взагалі відсутні, громадська організація заручилася підтримкою банків – партнерів, які, при необхідності, надають кредити учасникам програми під пільгові відсоткові ставки. Враховуючи важливість цінового аспекту, громада здійснює будівництво  господарським способом, в результаті якого кінцева вартість об’єкта дешевша на 20% від ринкової.

Окремим аспектом виступає механізм розподілу цін, а саме частина квартир реалізується за соціальною ціною, яка менша на 45% від ринкової. Якщо також врахувати той факт, що площа квартир становить від 33 м. кв., то ціна такої квартири є цілком доступною для молоді.

Недостатні темпи розвитку державних цільових програм ініціюють громадську організацію реалізувати таку ініціативу та розкрити їх в більших масштабах. Забезпечення молоді житлом - це виконання соціального обов’язку, який покладено на державу та громаду, тому його виконання дасть позитивний результат не лише для економіки країни, а й для демографії і зміцнення інституту сім’ї.

Оскільки в Україні існує проблема низької правосвідомості громадян та малоінформованості, то це мотивує до розвитку і вдосконалення ринку доступного житла та спільних дій влади і громади. Реалізація Програми під егідою громадскбої організації «Доступне житло України» здійснюється послідовними і злагодженими зусиллями громадян, що гарантує в свою чергу швидкий і якісний результат, а також передбачає купівлю житла за реальним цінами. Окрім важливих економічних переваг пріоритетом є досконалі архітектурні рішення, які додають емоційності та довершеності будинку і відповідають європейським стандартам.

Розв’язання житлової проблеми за рахунок до­ступності житла дасть змогу підтримати молодь, надати їм перспективу та впевненість у майбутньому. Саме тому вирішення житлової проблеми стане перспективою розвитку інституту сім’ї. Якщо молодь впевнена в майбутньому на своїй Батьківщині, то вона докладе всі зусилля для гармонійного, економічно-ефективного та культурного розвитку держави.