mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні242
mod_vvisit_counterВчора239
mod_vvisit_counterЗа тиждень1236
mod_vvisit_counterЗа місяць3030
mod_vvisit_counterВесь період496171

Сьогодні: Jan 16, 2025
Banner
Banner
Banner
Banner
Ukrainian (UA)Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

ПРЕС-РЕЛІЗ «Схід і Захід разом вирішують проблеми ОСББ»

There are no translations available.

24 вересня 2013 року за адресою м.Львів, площа Ринок, 1, каб.№ 107 об 10.30 відбулася прес-конференція щодо презентації спільного вирішення проблем у діяльності ОСББ між Західними та Східними областями.

 У прес-конференції взяли участь:

  • Юлія Самойлова - голова ОСББ "Альма - Центр" м.Харків
  • Аліна Жесткова - управляючий ОСББ "Молодіжний 1 в" м.Луганськ
  • Михайло Васюта - ГО «Ресурсний Центр для ОСББ», м.Львів
  • Галина Когут – керівник відділу супроводу ОСББ ЛМР

Під час прес-конференції Васюта Михайло повідомив, що станом на сьогодні для всіх мешканців багатоквартирних будинків є актуальним питання здешевлення вартості та отримання більш якісних житлово-комунальних послуг. В Україні діє Загальнодержавна програма реформування житлово-комунальної галузі, згідно якої до 2014 року власники 70% із усіх багатоквартирних будинків повинні вибрати форму управління своїм багатоквартирним будинком або через створення ОСББ або через вибір управляючої кампанії. Однак дана програма у частині виконання створення ОСББ не виконується. Скажімо, у Львівській області на кінець 2013 рік повинно бути утворено 2556 ОСББ, однак фактично є створено 1022 об’єднання. У відсотковому вимірі це становить 1,8% або 40,0% від загального показника за всі роки. Однак незважаючи на це, Львівська область перебуває в лідерах на 3 місці серед всіх областей по кількості створених ОСББ.

Враховуючи ситуацію ГО «Ресурсний центр для ОСББ» шукає у інших регіонах України кращі практики у діяльності ОСББ, організовує обмін досвідом, запозичує кращий досвід діяльності ОСББ. В рамках даного проекту буде проведені круглі столи у м.Львові, Ужгороді, Івано-Франківську та Тернополі.

Юлія Самойлова під час прес-конференції виразила подяку організаторам і керівництву проекту за можливість спілкування з колегами із Західних регіонів. Висловила надію, що результатом зустрічей і обміну досвідом стане вирішення частини проблем з якими повсякденно зустрічаються ОСББ.

Державна ініціатива була підтримана в Харкові в 1993 році. З 1996 року в структурі Харківської міської ради працює відділ який займається питаннями ОСББ і надає допомогу при створенні та функціонуванні ОСББ. В області працюють дві громадські організації, які об’єднують більше 80% ОСББ та ЖБК. Прийнята програма підтримки ОСББ в рамках якої:

-  проведення капітальних ремонтів від 50 тис.грн при створенні ОСББ;

- проведення капітальних ремонтів в діючих ОСББ при умові співфінансування 10%;

- щорічне навчання голів ОСББ, членів правління та ініціативних груп по створенню ОСББ по договорі з Харківським Національним Університетом міського господарства.

- реклама створення ОСББ в місті.

Значну частину уваги Харків приділяє документації при реєстрації ОСББ. Наявні судові рішення про ліквідацію ОСББ, пов’язані із тим, що були недотримані законодавчі вимоги – повідомлення 100% власників квартир, присутність - 50% + 1 власник квартири, прийняття рішення про створення – 2/3 від присутніх на установчих зборах ОСББ. Відділ підтримки ОСББ надає списки власників квартир у будинку із реєстру.

З 1998 року м.Харків вирішив проблему монополістів. В місті відкриті особові рахунки по бажанню для всіх жителів будинків ОСББ та ЖБК. Немає принципіальних проблем із вирішенням земельного питання для ОСББ – отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку.

Однак є проблема пов’язана з вимогою затвердження тарифу для отримання компенсації із бюджету по пільгам та субсидіям, а також, поки що невирішена проблема з затвердженням тарифу для ведення паспортної документації і видачі довідок у зв’язку із створенням Державної міграційної служби.

Головна проблема, котра об’єднує наші регіони – це відсутність знань у відносинах власності, своїх прав і обов’язків, а також споживацька політика населення, яку підтримує керівництво країни. Сьогодні, хороший голова ОСББ – це юридично і технічно грамотний спеціаліст. Пройшли уже ті часи, коли багатоквартирні будинки обслуговувалися на голому ентузіазмі і громадських засадах. Це не розуміють наші власники, будинки ОСББ і ЖБК будуть руйнуватися так само як і будинки, які обслуговуються комунальними підприємствами.

Як голова правління ОСББ «Альма Центр» я презентую практичний досвід і напрацювання за 15 років, які дають власникам нашого будинку і нашого ОСББ в рамках діючого законодавства успішно функціонувати, розвиватися і примножувати вартість своєї власності:

  • Порядок прийняття рішення
  • Порядок письмового опитування
  • Процедура роботи із боржниками
  • Формування фонду капітального ремонта

 

Аліна Жесткова під час прес-конференції повідомила, що у Луганській області місцеві ради дуже зацікавленні сьогодні у створенні та підтримці діяльності ОСББ. Станом на сьогодні є створена Обласна регіональна рада ОСББ основним завданням якої є до кінця 2014 року збільшити кількість оСББ та покращення умов їх життєдіяльності. Одним із завдань центру є демонстрація кращих практики діяльності ОСББ із інших регіонів України.

У Луганській області є проблеми як при реєстрації ОСББ, так і під час діяльності, так і під час формування договірних відносин та претензійної роботи з боржниками.

Позитивними результатами в області є покращення стану житлового фонду, покращується порядок та строк вирішення аварійних ситуацій, упорядкується цільове використання прибудинкових територій, їх благоустрій, спрямованість та ефективність використання коштів співвласників щодо утримання їх спільного майна - житлового будинку.

Також успішно формується конкурентне середовища щодо здійснення управлінської діяльності. Сьогодні голови правлінь – майбутні управителі, їх практичний досвід є підґрунтям створення приватного сектору щодо надання послуги з управління в багатоквартирному будинку, в його найефективнішому варіанті.

 

Довідка: проект «Обмін кращими практиками у вирішенні самих актуальних проблем у діяльності ОСББ між Заходом та Сходом України» виконує ГО «Ресурсний центр для ОСББ» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» МФ Відродження.

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.