mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні257
mod_vvisit_counterВчора239
mod_vvisit_counterЗа тиждень1251
mod_vvisit_counterЗа місяць3045
mod_vvisit_counterВесь період496186

Сьогодні: Jan 16, 2025
Banner
Banner
Banner
Banner
Ukrainian (UA)Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

На Львівщині створили менше половини запланованих ОСББ

There are no translations available.

У Львівській області до кінця року має бути утворено 2556 об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, а створено лише 1022.

 
Про це сьогодні, 24 вересня, повідомив представник Львівської ГО «Ресурсний центр для ОСББ» Михайло Васюта під час круглого столу, на якому представники Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку західних та східних областей України обговорили спільні проблемні питання, інформує прес-служба Львівської міськради.
 
Як повідомив представник Львівської ГО «Ресурсний центр для ОСББ» Михайло Васюта, місто Львів співпрацює зі своїми колегами з міст Східної України, а саме з Луганськом і Харковом, щодо тематики ОСББ, покращення їх функціонування, створення сприятливих умов для діяльності, обміну кращими практиками.
 
«Сьогодні, як і 5 років тому, для кожного власника квартири багатоквартирного будинку є актуальним питання як зменшення вартості, так і покращення якості житлово-комунальних послуг. У зв’язку з цим Верховна Рада України прийняла загальнодержавну програму щодо реформування ЖКГ по всій Україні. Вона передбачає досягнення багатьох цілей, зокрема зменшення споживання електроресурсів, утеплення, проведення тарифної реформи, а також передачу до 2014 року 70% будинків на обслуговування ОСББ або інших форм самоорганізації населення. На жаль, у частині створення ОСББ ця програма практично не виконується», – повідомив Михайло Васюта.
 
Враховуючи ситуацію, що склалась, ГО «Ресурсний центр для ОСББ» реалізовує обмін кращими практиками у діяльності ОСББ в західних та східних областях. Це вперше в Україні організовуються такі широкомасштабні навчання та обмін досвідом між двома регіонами. В рамках даного проекту будуть проведені аналогічні круглі столи в Ужгороді, Івано-Франківську та Тернополі.
 
Керівник відділу супроводу ОСББ ЛМР Галина Когут також зазначила, що такі зустрічі між керівниками ОСББ є дуже важливими та актуальними сьогодні, адже у мешканців Сходу та Заходу є схожі проблеми.
 
«Кожна міська рада зацікавлена в тому, щоб керівники ОСББ ефективно працювали і застосовували у своїй роботі такі методи, які б влаштовували і мешканців, і владу. І у Львові, і в Луганську та Харкові є проблема співпраці з органами місцевої влади, оскільки нам досить довго доводилось ламати стереотипи про те, що будинки, в яких приватизовані квартири, є будинками комунальної власності. Насправді, це будинки, які перебувають у спільній сумісній власності мешканців будинку. Отже, намагатимемось перебудовувати свідомість як чиновників, так і мешканців. Також є спільна проблема підвищення кваліфікації людей, які займаються управлінням житловою нерухомістю, а отже, обмін досвідом нам, звісно ж, не зашкодить», – розповіла Галина Когут.
 
Нагадаємо, що проект «Обмін кращими практиками у вирішенні найактуальніших проблем у діяльності ОСББ між Заходом та Сходом України» виконує ГО «Ресурсний центр для ОСББ» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування МФ «Відродження». Мета програми полягає у сприянні участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади та захисті спільних інтересів різних соціальних груп.

 

 

ZIK